Váš partner
v oblasti účetnictví

Křída a spol. - Účetnictví a daňové poradenství » Rady a Tipy

Rady a Tipy

Sazby DPH u nemovitých věcí

31. července 2020

Tento článek upřesňuje situaci kolem sazeb daně z přidané hodnoty v případě výstavby, rekonstrukce a dodání nemovitých věcí.

 Číst dále »

Kdy je možné změnit zdravotní pojišťovnu

29. května 2020

Každý, kdo má trvalý pobyt na území České republiky, má povinnost být pojištěn u jedné ze sedmi zdravotních pojišťoven. Všichni stávající pojištěnci, kteří ale nejsou spokojeni se svoji současnou...

 Číst dále »

Registrace plátce DPH v jiném členském státě EU

27. května 2020

V případě, že jako plátce daně z přidané hodnoty zasíláme zboží do jiného členského států EU neplátcům daně, máme při překročení určitého limitu povinnost registrace k DPH daného státu.

 Číst dále »

Bankovní účty finančních úřadů

12. května 2020

Na tomto odkazu najdete bankovní účty pro placení daně z příjmů fyzických osob podávajících přiznání, daně z nemovitých věcí, daně z nabytí nemovitých věcí a daně z převodu nemovitostí.

 Číst dále »

Zdravotní pojištění v případě ukončení studia

2. března 2020

V tomto příspěvku je přehled základních situací týkajících se zdravotního pojištění, které mohou nastat v souvislosti s ukončením studia.

 Číst dále »

Průměrná mzda v roce 2020 a její vliv

22. února 2020

Pro rok 2020 stanovilo ministerstvo práce a sociálních věcí průměrnou mzdu na 34 835 Kč. Od této průměrné mzdy se odvíjí některé limity v oblasti mezd a personalistiky.

 Číst dále »

Změny v souvislosti se zvýšením minimální mzdy

15. února 2020

Od 1. ledna 2020 došlo k opětovnému navýšení minimální mzdy, a to na částku 14 600 Kč. Jakým způsobem toto navýšení minimální mzdy ovlivnilo jiné limity v oblasti mezd a personalisty, napoví dále...

 Číst dále »

Daňový kalendář 2020

2. ledna 2020

Přehled nejdůležitějších daňových termínů, které nás v roce 2020 čekají.

 Číst dále »

Kdy se můžeme stát čtvrtletním plátcem DPH

2. prosince 2019

Dle zákona č. 235/2004 sb. o dani z přidané hodnoty, mají noví plátci DPH povinnost měsíčního zdaňovacího období. Za určitých podmínek je ale možnost naše zdaňovací období změnit z měsíčního na...

 Číst dále »

Kdy se musíme registrovat k DPH

2. prosince 2019

Jako osoba povinná k dani máme dvě možnosti, jak se stát plátcem daně z přidané hodnoty, a to buď povinně na základě pravidel daných zákonem o DPH, nebo na základě dobrovolné registrace k této dani.

 Číst dále »